Buty trailowe Salomon XA Elevate stanowią świetny wybór dla osób, które uwielbiają bieganie w zróżnicowanych warunkach terenowych. Zastosowanie odpowiedniej konstrukcji cholewki oraz nowoczesnej podeszwy sprawia, że zachowują komfort i precyzję każdego kroku na wielu szlakach i ścieżkach.

Model stworzony dla osób poszukujących uniwersalnego buta treningowego, który sprawdzi się zarówno w czasie wieczornego treningu w parku, jak i na górskich szlakach. Nowoczesna konstrukcja w pełni spełnia te wymaganie, doskonale czując się na bardziej utwardzonych ścieżkach, jak i w wymagającym terenie.

Buty biegowe Salomon XA Elevate to wyjątkowo lekka konstrukcja, która optymalnie sprawdza się w czasie cieplejszej części roku. Wyjątkową przewiewność uzyskano poprzez zastosowanie licznych paneli z przewiewnej siateczki. Pozwalają one łatwo wydostawać się nagrzanemu i wilgotnemu powietrzu, utrzymując w pobliżu stopy możliwie komfortowe warunki w czasie biegu. O ścisłe przyleganie i dopasowanie buta do stopy dba opatentowany system SensiFit™. Jest to specjalna konstrukcja cholewki, która zapewnia stabilne trzymanie stopy w bucie – struktura usztywnia i naciąga materiał od samej pięty, co przekłada się na optymalne przyleganie cholewki do stopy.

Buty biegowe Salomon XA Elevate wykorzystują szybki system sznurowania. Specjalnie skonstruowane przelotki zmniejszają do minimum tarcie linek, usprawniając ich przesuwanie się przez otworki. Łatwe wiązanie zapewnia system Quicklace™, dzięki któremu dopasowanie buta do stopy nastąpi szybko i sprawnie za pomocą specjalnego stopera. Kieszonka na czubku języka ukryje nadmiar linki ściągającej, zabezpieczając biegacza przed potknięciem czy zahaczeniem nią o wystające przeszkody terenowe.

Buty można z powodzeniem wykorzystywać również na nieco bardziej utwardzonych nawierzchniach. Z myślą o tym zapewniono w nich sprawną amortyzację i stabilizację. Po pierwsze, występuje tu warstwa pianki amortyzacyjnej EVA, ograniczająca szkodliwe dla kręgosłupa i stawów wibracje. Po drugie, specjalne warstwy śródpodeszwy zabezpieczają stopę przed utratą stabilności. Funkcję tę spełnia system Advanced Chassis™, umieszczony w tylnej części podeszwy, dbający o stabilizację okolicy pięty. Natomiast zlokalizowany bliżej przedniej części buta panel Profeel Film zapewnia elastyczność wygięcia buta do przodu, eliminując jednocześnie nadmierną chwiejność na boki.

Dopracowane buty do biegania Salomon XA Elevate nie mogły obejść się bez odpowiednio dobranej podeszwy. Zastosowany w nich model Salomon Premium Wet Traction ContaGrip® świetnie sprawdza się zarówno w suchych, jak i mokrych warunkach. Optymalnie dobrany bieżnik oferuje przyczepność na miękkim i twardym podłożu, pozwalając na efektywny bieg w zróżnicowanym terenie. Całość wyśmienicie spisuje się zarówno na podbiegach, jak i w czasie szybkiego zbiegania.

Salomon XA Elevate najważniejsze cechy:

 • Wysoka wszechstronność sprawiająca, że model świetnie spisuje się na zróżnicowanych podłożach;
 • Niska waga zapewniająca wysoką dynamikę biegu;
 • Oddychalność zapewniona przez panele z siateczki;
 • Konstrukcja cholewki SensiFit™, optymalnie dopasowująca się do kształtu stopy;
 • System szybkiego wiązania Quicklace™;
 • Przelotki zmniejszające tarcie linek wiążących;
 • Schowek w języku na linkę ściągającą.
 • Amortyzacyjna pianka EVA;
 • Polepszona amortyzacja dzięki technologii Energy Cell+;
 • Stabilizacyjny panel Profeel Film w przedniej części buta;
 • Stabilizacja pięty Advanced Chassis™;
 • Niezwykła przyczepność zagwarantowana podeszwą Premium Wet Traction ContaGrip®;
 • Bieżnik odpowiedni do suchych i wilgotnych warunków;
 • Wysoka przyczepność na gładkiej oraz sypkiej nawierzchni.
ContaGrip® – to opracowywane przez markę Salomon podeszwy charakteryzujące się fantastycznymi właściwościami terenowymi. Optymalny dobór głębokości bieżnika, jego kształtu oraz układu, a także specjalna mieszanka gumy są dopasowywane do przeznaczenia butów. Buty trailowe są wyposażane w najbardziej agresywne podeszwy Salomon ContaGrip®, aby jak najlepiej sprawdzały się podczas szybkiego pokonywania zróżnicowanego terenu górskiego. Z kolei obuwie o większej wszechstronności posiada najczęściej podeszwy o zwiększonej wytrzymałości na ścieranie, dzięki czemu lepiej spisuje się na twardych nawierzchniach.Quicklace™ – to system szybkiego wiązania stosowany przez markę Salomon w specjalistycznym obuwiu technicznym. Sznurówki zastąpione są w nim przez wytrzymałą linkę ze stoperem. Wystarczy ją odpowiednio dociągnąć, aby cała cholewka szybko dopasowała się do stopy. System Quicklace™ oferuje pewne trzymanie nawet w czasie pokonywania długich dystansów. Dodatkową zaletą jest błyskawiczne zakładanie i zdejmowanie butów oraz możliwość ich szybkiego dopasowania na szlaku.Profeel Film – to specjalne rozwiązanie konstrukcyjne zwiększające stabilność stopy w trakcie jej przetaczania po podłożu. Element konstrukcyjny umieszczony wewnątrz śródpodeszwy łączy przód i tył buta, zapewniając optymalne usztywnienie konstrukcji na całej długości buta. Rozwiązanie to poprawia stabilizację stopy w trudnym terenie.Energy Cell+ – to specjalny materiał charakteryzujący się wysoką sprężystością. Jest najczęściej umieszczany w podeszwach obuwia trailowego marki Salomon. Świetnie oddaje on część energii zmagazynowanej w czasie uderzenia o ziemię, aby wybicie z palców było jeszcze efektywniejsze. Materiał Energy Cell+ sprawia, że bieg staje się bardziej dynamiczny, a także pozytywnie wpływa na amortyzację.Waga (jednego buta):ok. 280 g (rozm. 42)Drop:8 mmGłebokość bieżnika:ok. 3 mmAmortyzacja:WysokaPodłoże:MieszanePrzeznaczenie:TreningoweCholewka:Siateczka, syntetyczne wzmocnieniaMembrana:---Podeszwa:Salomon Contagrip® Premium Wet TractionPodszewka:Materiał tekstylnyŚródpodeszwa:Pianka EVA o podwójnej gęstości, Profeel Film, Advanced Chassis™Wzmocniony przód:V

Napisz opinię

Please login or register to review

Buty trailowe Salomon XA Elevate poseidon/lime green Obuwie Męskie KFZJTRVLW

 • Kod produktu: KFZJTRVLW
 • Dostępność: W magazynie
 • 704.95PLN
 • 317.20PLN


Dostępne opcje


Related Products