Buty trailowe Columbia Rouge F.K.T. II to zaawansowana konstrukcja stworzona w studiu projektowym amerykańskiego producenta. Zwiększa ona efektywność górskiego biegu, a skuteczna amortyzacja poprawia ochronę stawów w trakcie poruszania się po nierównym i skalistym terenie. Dzięki technologii Trail Shield ochronisz swoje stopy przed ostrymi kamieniami i korzeniami, które w trakcie nastąpienia na nie powodują silny ból.

Buty biegowe Columbia Rouge F.K.T. II to model, który został wyposażony w funkcjonalną piankę Fluid Foam świetnie absorbującą wstrząsy wywołane dynamicznym biegiem po twardym i nierównym górskim gruncie. Dzięki temu poprawisz ochronę swoich stawów w trakcie wyczynowego uprawiania sportu, a także sprawisz, że stawiane kroki będą o wiele bardziej sprężyste.

Buty trailowe Columbia Rouge F.K.T. II posiadają cholewkę wykonaną metodą bezszwową, co znacznie zwiększa jej trwałość i obniża wagę obuwia. Struktura nadająca sztywność temu elementowi została wykonana za pomocą drukarki 3D, co jest nowością na rynku obuwniczym. Dzięki takiemu rozwiązaniu można w o wiele prostszy sposób produkować designerskie elementy obuwia, które zwiększają jego sztywność, co pozytywnie wpływa na jakość uprawianego sportu. Siateczka znajdująca się na wierzchu tego modelu zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, a jej drobne otwory chronią przed przenikaniem do wnętrza buta drobnych kamieni i zanieczyszczeń. Specjalnie wyprofilowany język buta sprawia, że wierzchnia część stopy nie jest nadmiernie uciskana, a także zapewnia dobrą stabilizację obuwia na nodze. Producent wzmocnił czubek tego modelu, co zwiększy komfort biegu po skalistym terenie.

Za amortyzację w trakcie biegu w tym modelu odpowiada połączenie technologii Fluid Foam oraz Trail Shield. Pierwsza z nich jest opracowaną przez projektantów Columbia pianką posiadającą świetne właściwości amortyzujące stawiane kroki, co zwiększy ochronę stawów przed kontuzjami i nadmiernym obciążeniem. Pianka znajdująca się w śródpodeszwie butów Columbia Rouge F.K.T. II posiada bardzo dobry współczynnik odbicia, co sprawia, że odrywanie stopy od podłoża jest bardziej sprężyste, a to pozytywnie wpłynie na wyniki osiągane w trakcie górskich biegów. Warstwę pianki ze specjalną wkładką Trail Shield połączono za pomocą zgrzewania termicznego, co zwiększa elastyczność obuwia, a także jego trwałość. Technologia znajdująca się pomiędzy śródpodeszwą a podeszwą zwiększa ochronę stopy przed ostrymi kamieniami i korzeniami, które potrafią zadać sporo bólu, gdy się na nie nastąpi. Podeszwa tego modelu posiada bieżnik ułatwiając poruszanie się po skalistym terenie oraz sprawia, że wszelkie zabrudzenia i kamienie szybko odczepiają się poprawiając bezpieczeństwo w trakcie biegu.

Buty biegowe Columbia Rouge F.K.T. II to wygodny i funkcjonalny model, który poprawi osiągi w trakcie górskich biegów, a także zwiększy ochronę stawów dzięki efektywnej amortyzacji.

Columbia Rouge F.K.T. II najważniejsze cechy:

 • Cholewka posiada wzmocnienie z materiału wydrukowanego na drukarce 3D, które zwiększają ochronę palców oraz pięty;
 • Technologia Trail Shield pomiędzy podeszwą a śródpodeszwą chroni Twoje stopy przed ostrymi kamieniami, czy korzeniami;
 • Specjalnie opracowany bieżnik zapewnia dobrą przyczepność i stabilność w trakcie biegu;
 • Śródpodeszwa została wykonana z pianki Fluid Foam, która zapewnia wysoką amortyzację oraz elastyczność wspierającą biegacza na szlaku;
 • Idealne na górskie zawody biegowe i treningi;
 • Siateczka na cholewce zapewnia dobrą cyrkulację powietrza oraz chroni przed drobnymi kamieniami;
 • Udoskonalona konstrukcja języka dzięki czemu nie gniecie on wierzchniej części stopy zwiększając komfort;
 • Bezszwowa konstrukcja cholewki zwiększa jej wytrzymałość oraz obniża wagę buta;
Trail Shield to technologia opracowana przez projektantów Columbia, która ma na celu zwiększenie ochrony stóp biegaczy przed ostrymi górskimi kamieniami lub korzeniami. Ten elastyczny materiał został umieszczony pomiędzy podeszwą śródpodewszą za pomocą termicznego łączenia materiałów. Dzięki temu procesowi projektanci Columbia zrezygnowali z łączenia elementów buta za pomocą kleju, co zwiększa elastyczność obuwia.Fluid Foam to wygodna pianka amortyzująca opracowana w laboratoriach Columbia. Jest to bardziej zaawansowana konstrukcja niż klasyczne pianki i zapewnia o wiele lepsze absorbowanie wstrząsów w trakcie dynamicznego poruszania się po nierównym terenie. To techniczne rozwiązanie zapewnia także o wiele lepsze odbicie, co pozytywnie wpływa na efektywność biegu.Waga (jednego buta):(rozm. 42): ok. 254 g;Drop:8 mm;Głebokość bieżnika:ok. 4,5 mm;Amortyzacja:WysokaPodłoże:Skały / kamieniePrzeznaczenie:Treningowe + startoweCholewka:Siateczka, syntetyczne wzmocnieniaMembrana:---Podeszwa:Columbia / GryptoniteŚródpodeszwa:Fluid Foam / Trail ShieldWzmocniony przód:V

Napisz opinię

Please login or register to review

Buty trailowe Columbia Rogue FKT II ti grey steel/zour Obuwie Męskie UKEFNRRNO

 • Kod produktu: UKEFNRRNO
 • Dostępność: W magazynie
 • 710.89PLN
 • 347.94PLN


Dostępne opcje


Related Products