Buty biegowe Salomon XA Pro 3D GTX to niezwykle wszechstronne obuwie terenowe doskonale sprawdzające się podczas szybkiego przemierzania szlaków. Solidna konstrukcja sprawia, że są z chęcią wybierane nie tylko o biegania.

Buty Salomon XA Pro 3D GTX oferują pełne zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi, jakie możesz napotkać w trakcie szybkiego pokonywania szlaków. Doskonale chronią przed wodą, przez co są chętnie wybierane na przejściowe pory roku. To niezwykle popularny model wśród miłośników przygód w nieznanym terenie.

Buty Salomon XA Pro 3D GTX w wersji z membraną świetnie sprawdzają się w czasie przejściowych pór roku. Dzięki skutecznej ochronie przed wodą niestraszna jest im woda i błoto. Całość jest nieco sztywniejsza niż większość lekkich butów trailowych, przez co model ten jest również chętnie wybierany do szybkich marszów w terenie, oferując wygodę i perfekcyjną trakcję.

Cholewka została wykonana z siateczki oraz specjalnych syntetycznych wzmocnień. Przód buta został wyposażony w solidny ochraniacz, który zabezpiecza cholewką w razie kopnięcia w kamień lub korzeń. Cała konstrukcja została wsparta niezawodną membraną GORE-TEX®. Stanowi ona skuteczną barierę dla wody chcącej dostać się z zewnątrz, a jednocześnie przepuszcza cząsteczki pary wodnej z wnętrza buta, co umożliwia łatwiejsze zachowanie optymalnego klimatu. Takie rozwiązanie jest niezwykle lekkie, a sprawia, że buty świetnie spisują się również w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Buty Salomon XA Pro 3D GTX powstały w technologii Sensifit™, która odpowiada za optymalne dopasowanie cholewki do stopy, opasając ją elastycznie od samej śródpodeszwy. Uwieńczeniem tej wygodnej i stabilnej konstrukcji jest system szybkiego wiązania Quicklace™, dzięki któremu możemy maksymalnie dociągnąć but do stopy. W tym modelu zastosowano asymetryczne wiązanie, co przekłada się na możliwość optymalnego dostosowania buta do kształtu stopy. Systemu Quicklace™ sprawdza się jeszcze lepiej dzięki specjalnych przelotkom, które minimalizują tarcie linek w trakcie zapinania buta. Nadmiar linki ściągającej schowamy do zgrabnej kieszonki usytuowanej na języku.

Buty z membraną Salomon XA Pro 3D GTX wyposażono w niezastąpioną, amortyzującą piankę EVA, którą umieszczono w śródpodeszwie. Miękka warstwa skutecznie współgra z dopasowaną wkładką OrthoLite®, zapewniając wygodne ułożenie stopy i przeciwdziałając dyskomfortowi, kiedy napotkamy na swej drodze ostre, wystające z podłoża kamienie czy konary. Wkładka OrthoLite® dodatkowo troszczy się o przyjemny klimat wewnątrz obuwia i działając antybakteryjnie.

Śródpodeszwa posiada opatentowaną ramę 3D Advanced Chassis™, dzięki czemu but dynamicznie i płynnie przetacza się po podłożu. Na rytmikę tego procesu ma wpływ także pianka EnergyCell, która stabilizuje but w najbardziej wymagających warunkach terenu.

Buty trailowe Salomon XA Pro 3D GTX są niekwestionowanym narzędziem do szybkiego pokonywania wymagających tras. Solidnie skonstruowana podeszwa Premium Wet Traction Contagrip® poradzi sobie z każdym typem podłoża, poczynając od suchych i gładkich powierzchni, kończąc na śliskich, błotnistych czy trawiastych traktach.

Salomon XA Pro 3D GTX najważniejsze cechy:

 • Wysoka wytrzymałość;
 • Przeznaczenie do biegów i wędrówek;
 • Cholewka wykonana z siateczki i materiałów syntetycznych;
 • Membrana GORE-TEX® Extended Comfort oferuje pełne zabezpieczenie przed wodą przy zachowaniu wysokiej oddychalności;
 • Techniczna konstrukcja cholewki Sensifit™, zapewniająca optymalne dopasowanie;
 • System szybkiego wiązania Quicklace™;
 • Asymetryczne wiązanie dla jeszcze lepszego dopasowania;
 • Przelotki zmniejszające tarcie linek;
 • Wzmocniony przód;
 • Wygodne i antybakteryjne wkładki OrthoLite®;
 • Amortyzująca pianka EVA;
 • System stabilizacyjny śródpodeszwy 3D Advanced Chassis™;
 • Zwiększona amortyzacja dzięki piance EnergyCell;
 • Niezwykła przyczepność podeszwy Premium Wet Traction Contagrip®.
Quicklace™ – to system szybkiego wiązania stosowany przez markę Salomon w specjalistycznym obuwiu technicznym. Sznurówki zastąpione są w nim przez wytrzymałą linkę ze stoperem. Wystarczy ją odpowiednio dociągnąć, aby cała cholewka szybko dopasowała się do stopy. System Quicklace™ oferuje pewne trzymanie nawet w czasie pokonywania długich dystansów. Dodatkową zaletą jest błyskawiczne zakładanie i zdejmowanie butów oraz możliwość ich szybkiego dopasowania na szlaku.Ortholite® – to specjalnie opracowana wkładka mająca na celu zapewnienie pełnego komfortu podróżowania. Dzięki specjalnej strukturze dłużej zachowuje pierwotną sprężystość, a także pozwala na łatwiejsze odprowadzanie wilgoci i przykrych zapachów.ContaGrip® – to opracowywane przez markę Salomon podeszwy charakteryzujące się fantastycznymi właściwościami terenowymi. Optymalny dobór głębokości bieżnika, jego kształtu oraz układu, a także specjalna mieszanka gumy są dopasowywane do przeznaczenia butów. Buty trailowe są wyposażane w najbardziej agresywne podeszwy Salomon ContaGrip®, aby jak najlepiej sprawdzały się podczas szybkiego pokonywania zróżnicowanego terenu górskiego. Z kolei obuwie o większej wszechstronności posiada najczęściej podeszwy o zwiększonej wytrzymałości na ścieranie, dzięki czemu lepiej spisuje się na twardych nawierzchniach.Energy Cell – to specjalny materiał charakteryzujący się wysoką sprężystością. Jest najczęściej umieszczany w podeszwach obuwia trailowego marki Salomon. Świetnie oddaje on część energii zmagazynowanej w czasie uderzenia o ziemię, aby wybicie z palców było jeszcze efektywniejsze. Materiał Energy Cell sprawia, że bieg staje się bardziej dynamiczny, a także pozytywnie wpływa na amortyzację.Waga (jednego buta):ok. 377 g (rozm. 42)Drop:11 mmGłebokość bieżnika:ok. 3 mmAmortyzacja:DobraPodłoże:MieszanePrzeznaczenie:TreningoweCholewka:Wytrzymała siateczka, materiał syntetycznyMembrana:VPodeszwa:Premium Wet Traction Contagrip®Podszewka:SiateczkaŚródpodeszwa:Wtryskiwana pianka EVA, 3D Advanced Chassis™, EnergyCellWzmocniony przód:VGORE-TEX® w obuwiu:GORE-TEX® Extended Comfort FootwearTyp GORE-TEX®:GORE-TEX® Extended Comfort Footwear

Napisz opinię

Please login or register to review

Buty biegowe Salomon XA Pro 3D GTX scarlet ibis/fiery red Obuwie Męskie AQSXTYBXG

 • Kod produktu: AQSXTYBXG
 • Dostępność: W magazynie
 • 698.92PLN
 • 333.93PLN


Dostępne opcje


Related Products