Lekka bluza The North Face L1 Summit Engineered L/S Top to element technicznej bielizny, który doskonale sprawdza się w czasie górskich zmagań w umiarkowanych temperaturach. Pełna swoboda ruchów i błyskawiczne odprowadzanie wilgoci to cechy, które pozwalają zachować optymalny komfort na górskich ścianach.

Model stanowiący podstawę zaawansowanej kolekcji Summit Series™ w czasie zmagań w niższych temperaturach. Oferuje skórze optymalne warunki, doskonale przewodząc wilgoć do kolejnych warstw ubioru i zapewniając jednocześnie podstawową izolację. Bluza The North Face L1 Summit Engineered LS Top jest doskonale dopasowana do sylwetki, przez co nie krępuje ruchów i nie przeszkadza w trakcie wspinaczki ani innych technicznych aktywności górskich. Doskonały wybór dla najbardziej doświadczonych użytkowników, poszukujących wytrzymałej i niezawodnej odzieży, która posłuży w trakcie licznych wyjazdów.

Specjalistyczny materiał został tak zaprojektowany, by poszczególne jego strefy różniły się między sobą pod względem parametru oddychalności. Dolna część bluzy pozwala na większą przepuszczalność powietrza i wymianę ciepła, górna natomiast – ze względu na bardziej zwartą strukturę – lepiej chroni przed zimnem. Bluzę uszyto stosując najbardziej zaawansowaną technologię tkania – struktura materiału zmienia się, płynnie przechodząc z jednego rodzaju w drugi. Pozwoliła ona wyeliminować w kluczowych miejscach tradycyjne przeszycia, które bywają kłopotliwe podczas intensywnej aktywności. Konstrukcja o mniejszej ilości szwów zapewnia komfort i nie naraża naszego ciała na otarcia w newralgicznych miejscach.

W bluzie termoaktywnej The North Face L1 Summit Engineered L/S Top wykorzystano technologię FlashDry™, dzięki której włókna w szybki sposób pozbywają się wilgoci. Ta w postaci pary wodnej transportowana jest do bardziej zewnętrznych warstw, aż zupełnie przedostanie się na zewnątrz ubrania. Technologia FlashDry™ znajduje zastosowanie w wielu rodzajach technicznej odzieży. W tym przypadku zapewnia nieodzowną termoregulację, dzięki czemu nasze ciało może szybko zregenerować swoje zasoby podczas intensywnej wspinaczki czy wędrówki.

Bluza termoaktywna The North Face L1 Summit Engineered L/S Top jest niezwykle wytrzymała – uszkodzenia nie pojawiają się na niej łatwo. Jednocześnie model zapewnia pełną swobodę ruchów, gdyż w produkcji zastosowano wyjątkowo rozciągliwe, specjalistyczne włókna elastanu. Techniczne wykończenie i zminimalizowana obecność szwów udoskonalą kontakt bluzy z ciałem. To idealna pierwsza warstwa górskiej odzieży techniczne, która sprawdzi się podczas podejmowania największych górskich wyzwań

The North Face L1 Summit Engineered L/S Top najważniejsze cechy:

 • Przynależność do najbardziej zaawansowanej kolekcji górskiej TNF – Summit Series™;
 • Technologia szycia pozwalająca na zmianę struktury materiału bez stosowania przeszyć – ogranicza to potrzebę wykorzystania szwów i zarazem eliminuje ryzyko powstania otarć w miejscach łączenia materiału;
 • Technologia FlashDry™, zapewniająca szybkie wysychanie tkaniny;
 • Tkanina posiada różną strukturę w zależności od strefy ciała, jaką pokrywa – zróżnicowanie to umożliwia dostosowanie różnego stopnia oddychalności i termoregulacji do odmiennych rejonów ciała;
 • Elastyczne włókna gwarantujące rozciągliwość i swobodę ruchów;
 • Bluza stworzona została, by współpracować z innymi warstwami technicznej odzieży górskiej;
 • Perfekcyjne wykończenie najdrobniejszych szczegółów.

Użyte materiały: 55% nylon, 37% poliester, 8% elastan (175g/m²)
Waga: ok. 191 g (roz. M)

The North Face Summit Series™ to najbardziej zaawansowana seria kolekcja odzieży amerykańskiego producenta – marki The North Face. Została zaprojektowana z myślą o wspinaczce wysokogórskiej i ekstremalnych warunkach. Kolekcja ta powstaje w ścisłej współpracy z profesjonalnymi wspinaczami, których doświadczenie i wskazówki pozwalają opracowywać odzież spełniającą wymagania najbardziej zaawansowanych użytkowników. W ramach kolekcji Summit Series™ rozróżniamy kilka kategorii produktów, w zależności od tego, którą z warstw technicznej odzieży reprezentują: L1 – techniczna bielizna termoaktywna lub warstwa podstawowa; L2 – wytrzymała bluza; L3 i L4 – kurtki docieplające z naturalną lub syntetyczną ociepliną bądź softshelle; L5 – zaawansowana kurtka membranowa; L6 – gruba puchówka do asekuracji, zakładana na membranę.FlashDry™ to grupa innowacyjnych materiałów opracowanych przez kultową markę The North Face. Materiały zapewniają odpowiednią regulację termiczną organizmu. Dzięki specyficznej budowie włókien wspomagają wydajne odprowadzanie wilgoci z poziomu skóry na wierzchnie warstwy materiału, gdzie wilgoć może zostać szybko odparowana. Całość procesu pomaga skórze zachować odpowiedni mikroklimat, przyczyniając się do zapewnienia uczucia suchości i komfortu podczas wszelkich aktywności.

Napisz opinię

Please login or register to review

Bluza The North Face L1 Summit Engineered L/S Top grey htr/black Odzież Męska TNXXBXZMJ

 • Kod produktu: TNXXBXZMJ
 • Dostępność: W magazynie
 • 307.94PLN
 • 118.88PLN


Dostępne opcje


Related Products