Bluza termoaktywna X-Bionic Skitouring EVO Shirt to zaawansowany technicznie model, którego wykorzystanie podczas wypadów skiturowych lub freeridowych jest konieczne, by wysiłek ponoszony w górach był efektywniejszy i odbywał się w bezpiecznych warunkach. Bluza zapewnia wygodę użytkowania oraz niczym nie skrępowaną swobodę ruchów.

Nowoczesne technologie w służbie narciarzy! Projektanci X-Bionic chcąc poprawić warunki, w których wypady na stok się odbywają skorzystali z wielu rozwiązań sprawiających, że wysiłek jest lepiej pożytkowany. Precyzyjne rozmieszczenie szeregu paneli, kanalików i poduszek powietrznych ma za zadanie sprawić, że organizm o wiele lepiej zniesie ekstremalne warunki.

Aktywności narciarskie takie jak skitouring, freeride, czy klasyczne zjazdy na stoku wymagają odpowiedniego zabezpieczenia termicznego, co sprawi, że wysiłek będzie efektywniejszy, a ochrona organizmu przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi pozwoli na bezpieczniejsze przebywanie w górach. Projektanci X-Bionic korzystając z najnowszych technologii materiałowych i konstrukcyjnych wykonali ten model tak, by jednocześnie izolował ciało przed niskimi temperaturami, a także skutecznie odprowadzał nadmiar wilgoci, co ułatwi zachowanie komfortowego suchego klimatu skóry. Bluza termoaktywna X-Bionic Skitouring EVO Shirt w pierwszej kolejności korzysta z rozwiązania Extended Expansion Ribs™, które polega na zapewnieniu maksymalnej swobody ruchów, co pozwoli na skuteczniejsze podejmowanie narciarskich wyzwań. Dodatkowo sposób wykonania materiału opracowanego w tej technologii sprawia, że mięśnie są optymalnie uciskane, co sprawia, że krew w żyłach efektywniej dostarcza tlen do organizmu. Rozwiązaniem, które niezwykle przyda się podczas wypraw skiturowych jest zastosowanie poduszek AirDuct™ Pads the X-Bionic®. Spełniają one dwie funkcje, z których pierwsza amortyzuje ucisk plecaka narciarskiego na ciało, co zwiększa komfort, a druga umożliwia wentylację miejsc stykania się z plecakiem.

Za odpowiednią termoregulację i ochronę przed przegrzaniem organizmu odpowiada szereg technologii, które połączone w bluzie X-Bionic Skitouring EVO Shirt ułatwią zachowanie komfortowego suchego klimatu. Kanaliki AirConditioning Channel® oraz komory 3D-BionicSphere® System doprowadzają w okolice ciała świeże powietrze, a jednocześnie odprowadzają nadmiar wilgoci. Pozwala to regulować temperaturę ciała zachowując jej optymalny poziom, a to chroni przed przegrzaniem i wychłodzeniem organizmu jednocześnie. W związku z dynamicznością narciarskiej aktywności odbywającej się w głębokim śniegu ludzkie ciało wytwarza nadmiar wilgoci, która potrafi obniżyć poziom higieny. Dlatego projektanci tego modelu umieścili jony srebra w strukturze materiału bluzy X-Bionic Skitouring EVO Shirt. Włókna Skin NODOR® posiadają cechy antybakteryjne spowalniające powstawanie mikrobów powodujących nieprzyjemne zapachy. Pozwoli to zachować świeżość wokół ciała nawet podczas długiego okresu czasu lub bardzo intensywnego wysiłku.

Bluza termoaktywna X-Bionic Skitouring EVO Shirt świetnie spisze się w trakcie każdej narciarskiej aktywności wymagającej ogromnego wysiłku fizycznego. Pozwoli to poprawić efektywność ponoszonego na stokach i skiturowych szlakach trudu, a jednocześnie zabezpieczyć się przed niesprzyjającymi warunkami panującymi w górach.

X-Bionic Skitouring EVO Shirt najważniejsze cechy:

 • Włókna Skin NODOR® zostały oplecione jonami srebra o właściwościach antybakteryjnych oraz hipoalergicznych;
 • AirConditioning Channel® to specjalne kanały odprowadzające nadmiar wilgoci oraz regulujące temperaturę wokół ciała;
 • Extended Expansion Ribs™ – to specjalna konstrukcja poprawiająca krążenie krwi, a także zwiększająca swobodę ruchów;
 • Materiał X-Bionic Mythlan przyśpiesza odprowadzanie nadmiaru wilgoci, a także jest pH neutralny;
 • 3D-BionicSphere® System to komory, które doprowadzają świeże powietrze w okolice najbardziej narażone na przegrzanie;
 • Właściwości szybkoschnące;
 • AirDuct™ Pads the X-Bionic® amortyzują miejsca narażone na obciążenie związanie z noszeniem plecaka górskiego;
 • Zapewnia niczym nie skrępowaną swobodę ruchów;
 • Idealne do narciarskich aktywności;
 • Wyjątkowa i wyróżniająca się sportowa stylizacja;

Użyte materiały: 93% poliamid, 3% polipropylen, 4% elastan;

AirConditioning Channel® – to specjalne kanały wentylacyjne oplatające ciało. Przewodzą one nadmiar wilgoci oraz ciepłego powietrza na zewnątrz, co znacznie ułatwia zachowanie optymalnej temperatury organizmu, a także jego suchego klimatu. Dodatkowo kanaliki dostarczają świeże powietrze w okolice ciała, co umożliwi ochronę przed przegrzaniem ciała.Skin NODOR® – jest rozwiązaniem technologicznym opierającym się pokryciu włókien materiału antybakteryjnymi jonami srebra. Aktywują się one w momencie, gdy organizm się nagrzewa i efektywnie chronią przed powstawaniem nieprzyjemnych zapachów. Dzieje się to za sprawą cech bakteriobójczych zastosowanych jonów, które maksymalnie powstrzymują niepożądane działanie mikroorganizmów powstających na ciele w trakcie wydzielania potu. Dodatkowo istotną cechą tej technologii jest hamowanie namnażania się bakterii. Dlatego odzież wykonana w ten sposób jest hipoalergiczna, co z pewnością ucieszy osoby zmagające się z uczuleniami.3D-BionicSphere® System – to komory powietrzne, które odpowiadają za wymianę termiczną pozwalając na utrzymanie optymalnej temperatury dla orgiazmu poddawanego wysiłkowi fizycznemu. Te niewielkie, ale wydajne w swojej pracy komory znajdują się na miejscach odzieży, które stykają się z newralgicznymi partiami ciała, których ochrona przed przegrzaniem jest istotna. Wilgoć jest przechwytywana z ciała i transportowana do kolejnych warstw w celu jej odparowania dla komfortu suchego klimatu skóry.Extended Expansion Ribs™ – to rozciągliwa wkładka, która sprawia, że poruszanie łokciami staje się wygodniejsze. Technologia X-Bionic zapewnia niczym nie skrępowaną swobodę ruchów, a także optymalnie uciska mięśnie, co wspiera krążenie krwi, co pozytywnie wpływa na dotlenienie organizmu.AirDuct™ Pads the X-Bionic® – to rozwiązanie, które sprawia, że noszenie plecaka górskiego stanie się o wiele wygodniejsze. Specjalne panele amortyzacyjne umieszczone zostały w miejscach najintensywniejszego kontaktu z pasami nośnymi plecaków. Nacisk związany z dźwiganym pakunkiem jest rozpraszany. Dodatkowo na całej swojej powierzchni umożliwiają one efektywne wentylowanie, co ułatwia zachowanie komfortowego suchego klimatu. W trakcie odpoczynku poduszki powietrzne o grubości 5 mm będą funkcjonować jako izolacja.

Napisz opinię

Please login or register to review

Bluza termoaktywna X-Bionic Skitouring EVO Shirt black/yellow Odzież Męska YKPDOTRNM

 • Kod produktu: YKPDOTRNM
 • Dostępność: W magazynie
 • 274.89PLN
 • 118.41PLN


Dostępne opcje


Related Products