Bluza termoaktywna X-Bionic Energizer MK 2 Shirt to model o narciarskim przeznaczeniu, który zwiększa efektywność podejmowanego na stoku wysiłku, co pozytywnie wpłynie na każdy wypad skiturowy, czy skialpinistyczny. Nowoczesne technologie w służbie miłośników białej jazdy!

Bluza termoaktywna X-Bionic Energizer MK 2 Shirt to techniczny model, który świetnie spisze się na ciele każdego miłośnika narciarstwa. Dwiema pierwszymi technologiami zabezpieczającymi użytkownika przed niesprzyjającymi warunkami panującymi na mroźnych stokach są Sweat Traps® oraz AirConditioning Channel®. Pierwsza z nich to specjalne paski, podczas gdy druga korzysta z systemu kanalików. Jednakże obie odpowiadają za przechwytywanie wilgoci z ciała, która powstaje w trakcie wysiłku, jej magazynowanie, a następnie odprowadzanie do kolejnych warstw narciarskiego stroju technicznego. Paski umieszczone zostały pod pachami, a kanaliki wokół piersi, co pozwoli zapewnić komfort suchego klimatu, który jest niezwykle istotny w trosce o ochronę przed przegrzaniem organizmu. Dodatkowo za aktywną regulację temperatury odpowiada rozwiązanie 3D Bionic Sphere® System, które opiera się na komorach znajdujących się na bluzie. Wentylują one organizm wypychając nadmiar ciepłego powietrza, a dostarczając świeże – chłodniejsze. Jednocześnie, gdy temperatura jest niższa technologia ta zachowuje optymalną temperaturę chroniąc przed wychłodzeniem narciarza.

Bluza termoaktywna X-Bionic Energizer MK 2 Shirt ze względu na duży wysiłek, który podejmowany jest na wypadach skiturowych została zabezpieczona technologią Skin NODOR® spowalniającą rozwój bakterii spowodowanych wydzielaniem potu. Dzięki temu powstawanie nieprzyjemnych zapachów zostanie ograniczone, co jest niezwykle istotne, gdyż poprawia komfort wysiłku, a także pozwala zachować świeżość. Za niczym nieskrępowaną swobodę ruchów w tym modelu odpowiada krój Extended Expansion Ribs™. Dodatkowo uciska on mięśnie w optymalny sposób, co poprawia krążenie krwi oraz dostarczanie tlenu do komórek. Wpływa to na efektywność uprawianego wysiłku, co jest niezwykle istotne w ekstremalnych górskich warunkach. Technologia X-Impact świetnie sprawdza się w ochronie przed skurczami mięśni ograniczając ich drgania w trakcie poruszania się z kijkami narciarskimi. Dodatkowo rozwiązanie to ułatwia regenerację podczas spoczynku.

Bluza techniczna dla narciarzy X-Bionic Energizer MK 2 Shirt jest niezwykle zaawansowanym modelem, który zwiększy efektywność skituringu odbywającego się w ekstremalnych górskich warunkach.

X-Bionic Energizer MK 2 Shirt najważniejsze cechy:

 • Włókna Skin NODOR® zostały oplecione jonami srebra o właściwościach antybakteryjnych oraz hipoalergicznych;
 • Materiał X-Bionic Mythlan przyśpiesza odprowadzanie nadmiaru wilgoci, a także jest pH neutralny;
 • Extended Expansion Ribs™ – to specjalna konstrukcja poprawiająca krążenie krwi, a także zwiększająca swobodę ruchów;
 • Technologia paneli Sweat Traps® efektywnie przechowuje wilgoć z ciała i odprowadza ją do atmosfery;
 • AirConditioning Channel® to specjalne kanały odprowadzające nadmiar wilgoci oraz regulujące temperaturę wokół ciała;
 • Technologia 3D Bionic Sphere® System zapewnia termoregulację aktywnie ułatwiając zachowanie optymalnej temperatury wokół ciała;
 • X-Impact odpowiada za ograniczenie drgań mięśni, co zwiększa ich ochronę przed skurczami, a także poprawia krążenie krwi i dotlenienie organizmu;

Użyte materiały: 92% poliamid, 5% elastan, 3% polipropylen;

Skin NODOR® – jest rozwiązaniem technologicznym opierającym się pokryciu włókien materiału antybakteryjnymi jonami srebra. Aktywują się one w momencie, gdy organizm się nagrzewa i efektywnie chronią przed powstawaniem nieprzyjemnych zapachów. Dzieje się to za sprawą cech bakteriobójczych zastosowanych jonów, które maksymalnie powstrzymują niepożądane działanie mikroorganizmów powstających na ciele w trakcie wydzielania potu. Dodatkowo istotną cechą tej technologii jest hamowanie namnażania się bakterii. Dlatego odzież wykonana w ten sposób jest hipoalergiczna, co z pewnością ucieszy osoby zmagające się z uczuleniami.Extended Expansion Ribs™ – to rozciągliwa wkładka, która sprawia, że poruszanie kolanami staje się wygodniejsze. Technologia X-Bionic zapewnia niczym nie skrępowaną swobodę ruchów, a także optymalnie uciska mięśnie, co wspiera krążenie krwi, co pozytywnie wpływa na dotlenienie organizmu.AirConditioning Channel® – to specjalne kanały wentylacyjne oplatające ciało. Przewodzą one nadmiar wilgoci oraz ciepłego powietrza na zewnątrz, co znacznie ułatwia zachowanie optymalnej temperatury organizmu, a także jego suchego klimatu. Dodatkowo kanaliki dostarczają świeże powietrze w okolice ciała, co umożliwi ochronę przed przegrzaniem ciała.Sweat Traps® – to technologia oddychających paneli opracowana we włoskich laboratoriach marki X-Bionic mająca na celu maksymalnie efektywne odprowadzanie potu ze skóry. Polega to na zastosowaniu pasków, które przechwytują wilgoć z ciała magazynują ją, a następnie powierzchnia Expander™ sprawia, że jej nadmiar jest odprowadzany do atmosfery. Pozwala to zachować komfort suchego klimatu skóry w trakcie wzmożonego wysiłku.

Napisz opinię

Please login or register to review

Bluza termoaktywna X-Bionic Energizer MK 2 Shirt black/red Odzież Męska IVOBKLBWG

 • Kod produktu: IVOBKLBWG
 • Dostępność: W magazynie
 • 251.98PLN
 • 128.63PLN


Dostępne opcje


Related Products